fbpx

שאלות ותשובות בנוגע למכס

רשות המסים בישראל
רבים מהרוכשים בישראל מתחילים לאבד כיוון בכל מה שקשור למכס.
כמה משלמים? על מה משלמים ועל מה לא? למה חייבו אותי במחיר כזה ולא אחר?
נשתדל לענות על הכל כאן.
לפני שנתחיל חשוב להדגיש:
צוות האתר לא אחראי על שום טעות או אי דיוק שחל בכתבה הנ"ל.
במכס יש שינויים רבים מדי פעם, ואין לנו אפשרות לעקוב אחריהם באופן סדיר.
 
אחרי שהבהרנו את הנושא מתחילים 
באופן כללי שהכי נוגע לתחום שלנו שהוא מחשבים/סטרימרים/טאבלטים/טלפונים סלולריים וכו':
מוצרים (רוב המוצרים) עד 74.99$ פטורים מכל סוג של מיסים.
סטרימרים, טאבלטים, מחשבים ניידים, מיני מחשבים, טלפונים סלולריים, מצלמות, אוזניות, רמקולים וכו'- על כולם לא תשלמו שום מס כשהם יגיעו לארץ.
מוצרים מ 75$ ועד 500$, מחוייבים במע“מ ומס קניה אם יש.
אם הזמנתם מוצר אחר שיש בו אפשרות לכרטיס סים, אתם תחוייבו בסכום כולל של 35% מיסים (מס קניה+מע"מ) מערך המוצר.
מחשבים, טאבלטים, סטרימרים , סמארטפונים : עד 74.99 דולר לא מחויבים בכלום. מ 75 עד 500 דולר: מחויבים רק ב 17% מע“מ מערך המוצר.
ביטול מס הקניה על טלפונים סלולריים בתוקף החל מ-20 לאפריל 2017 . הצו לביטול מס הקניה על טלפונים סלולריים .
שימו לב כלל ראשון:
באחריותכם לבקש מהמוכר ממנו רכשתם את המוצר להצהיר את הערך האמיתי של המוצר.
הזמנתם סטרימר ששווה 140$ והמוכר הצהיר על החבילה 60$?
אם החבילה שלכם לא נעצרה לבדיקה במכס (אקראי לחלוטין) , הצלחתם לחמוק מתשלום מס ע"פ חוק.
אם החבילה כן נעצרה לבדיקה במכס אתם תחוייבו בתשלום מע"מ על הערך האמיתי של המוצר+ קנס כספי + טרטור והגעה למשרדי המכס על מנת לשחרר את החבילה. לא משתלם ולא כדאי.
במידה וביקשתם מהמוכר להצהיר סכום אמיתי (ויש לכם הוכחה לכך במייל, הודעה פרטית וכו') , והוא בכל זאת הצהיר ערך נמוך והחבילה נתפסה- לאחר בירור במכס תזוכו מכל קנס כספי ותשלמו רק מע"מ או כל מס אחר הקבוע בחוק.
שימו לב כלל שני:
יש אתרים שמציעים משלוח מהיר לארץ עם חברת שליחויות: FEDEX, UPS, TNT וכו'. על השירות הזה תשלמו מחיר נוסף אך כאן זה לא מסתיים. כאשר החבילה תגיע לארץ אתם עלולים להיות מחוייבים בכל מני מיסים ואגרות שונות של חברת השילוח: עמלת אכסון, עמלת הדלקת מחשב, וכו'. בכל חברה המחיר הוא שונה.
רוב הקונים מתפלאים וכועסים כאשר הם צריכים לשלם עוד למרות שכבר שילמו למוכר עבור השירות והתשובה היא פשוטה: אתם משלמים עבור השירות, לא עבור המיסים והאגרות השונות!
המלצה שלנו: תימנעו ככל האפשר ממשלוח מהיר עם חברות השילוח! ואם אין ברירה, בדקו טוב טוב איזה עמלות והיטלים נוספים מצפים לכם לפני הרכישה.
עכשיו קצת ציטוטים מאתר המכס:
רוצים לקנות מוצר שמחירו עד 75$ ?
משלוח המכיל טובין שערכם הכולל עד 75$ – פטור לחלוטין ממסי יבוא.הפטור אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים.ערך כולל של עד 75$ – לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין. לדוגמא: משלוח בגדים שערכם הכולל 65 דולר ודמי המשלוח החלים הם בסך 20 דולר (סך כולל של 85 דולר) – עדיין יהיה פטור מתשלום מסים על הטובין. לתשומת לב: שתי חבילות או יותר שיישלחו מאותו ספק לאותו לקוח בהפרש של עד 72 שעות, ייחשבו כמשלוח אחד שפוצל, ומסי היבוא יחושבו לפי ערכם הכולל של כל הטובין יחד.
רוצים לקנות מוצר שמחירו בין 75$ – 500$ ?
משלוח המכיל טובין שערכם הכולל 75$-500$ – פטור מתשלום מכס בלבד, וחייב בתשלום מע"מ ומס קניה אם חל (מס קניה חל לדוגמא על: טלוויזיות, טלפונים סלולאריים). הפטור ממכס אינו חל על מוצרי טבק,
כוהל ומשקאות משכרים. ערך כולל של עד 75$ -500$ – לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין. חלקי חילוף לרכב בטווח מחירים זה מחוייבים בשיעור מס אחיד וכולל של 48.1%,
למעט האביזרים שלהלן, עליהם חלה חובת תשלום מע"מ בלבד:
1. פנסים לרכב
2. מגבים לשמשות וחלקיהם
3. צמיגים
4. מושב בטיחות לתינוק/ילד המותקן ברכב והבסיס למושב
5. כריות אויר
6. דסקיות בלם, תופי בלם, רפידות בלם מורכבות
7. מערכות
ABS .8. גלאי נסיעה אחורית (רוורס)
9. שסתומים לצמיגים
שיעור המס  מחושב לפי ערך החבילה בתוספת דמי המשלוח והביטוח אם ישנם. כך, לדוגמא, נעליים שערכן בין 75$ ל-480$ (ללא משלוח וביטוח), יחוייבו במע"מ בשיעור 17% בלבד. נעליים שעלותן 480$ ועלות המשלוח והביטוח עליהן עומדת על 40$, עדיין יחוייבו ב-17% בלבד, אך שיעור זה יחול על ערך הטובין בתוספת דמי משלוח; סך הכל יחול המס על 520$. שיעור המס החל מחושב לפי ערך החבילה בתוספת דמי המשלוח והביטוח אם ישנם. כך, לדוגמא, נעליים שערכן בין 75$ ל-480$ (ללא משלוח וביטוח), יחוייבו במע"מ בשיעור 17% בלבד. נעליים שעלותן 480$ ועלות המשלוח והביטוח עליהן עומדת על 40$, עדיין יחוייבו ב-17% בלבד, אך שיעור זה יחול על ערך הטובין בתוספת דמי משלוח; סך הכל יחול המס על 520$. לתשומת לב: שתי חבילות או יותר שיישלחו מאותו ספק לאותו לקוח בהפרש של עד 72 שעות, ייחשבו כמשלוח אחד שפוצל, ומסי היבוא יחושבו לפי ערכם הכולל של כל הטובין יחד. לנוחותכם, המסים החלים על מוצרים שמיובאים תדיר ביבוא אישי חושבו לכדי אחוז סופי וכולל המופיע בטבלת מסים מרוכזים בקישור שלהלן, המתעדכנת מדי שבוע. בשימוש בטבלה יש לבחור את המוצר המבוקש המופיע בעמודה הימנית ולבדוק מהו אחוז המס המופיע בעמודה שבטווח המחירים שבה נמצא ערכו של המוצר. יובהר כי הטבלה מתפרסמת לצורכי נוחות והבהרה בלבד והיא איננה מחייבת, תעריף המס המחייב הוא התעריף הקבוע בצו תעריף המכס.
***כל המידע הכתוב כאן לקוח מאתר רשות המיסים. מדי פעם מתעדכנים שם פרטים ולכן מומלץ להסתכל בו לצורך קבלת מידע אמין ומדויק .
דיל קל - DealKal
Logo